Söz Gümüş’se -2

Pes doğrusu ! Akın ağbim PES 2013 oynuyor ve benim haberim yok. Kulaklıkla dinliyor da onun için duymuyorum, anlaşıldı…Hiç kaçırmam futbol maçlarını.

Akın ağbim gibi kaleci olmak istiyorum. Havada karada her yerde topu tutarım, atlar zıplar ne yapar eder yakalarım.  Özel yetenek işte…Bir büyüsem, görün o zaman beni “Kedi Gümüş” diye …

Arapça, İngilizce ve İspanyolca Çeviri Yap!

Günümüzde sözlük ve tercüman gibi önemli dil çeviri hizmetlerine gerek kalmadan artık birçok çeviri hizmetini kullanabilmektesiniz gelişen teknoloji ve dünya ile.  Online dil çeviri hizmetinin verildiği birçok web platformu sayesinde bunu gerçekleştirebilirsiniz.

Arapça çeviri yap kategorisi altında hizmet veren online dil çeviri platformları sayesinde bunu gerçekleştirebilirsiniz. Arapça dini ve kültürel bağımızın olduğu ve günlük hayatımızda sıkça karşılaştığımız bir dildir. Arapça çeviri yap bağlantısı ile Arapça metinlerinizi çevirebilir, yorumlayabilirsiniz.

İngilizce çeviri yap başlığı altında hizmet veren online dil çeviri hizmetleri araçları en çok kullanılan dil çeviri araçlarındandır. İngilizce evrensel boyutta bir dil olmasından ve her yerde karşımıza çıkmasından olsa gerek bu durum. Siz de İngilizce çeviri yap hizmetinden aktif olarak yararlanmak istiyorsanız bağlantıya gidiniz.

İspanyolca çeviri yap bağlantısı altında hizmet veren bir çok online dil çeviri sitesi bulunmaktadır internet üzerinde. İspanyolcaya günlük hayatımızda çok rastlamasak da spor ile ilgilenenler oldukça aşinadır bu dile. Siz de İspanyolca çeviri yap kategorisi altında bu aracı kullanabilirsiniz.

Eko Nano Kekik

Sizler belki yeni tanıştınız ama “Eko Nano Kekik” teknolojisini çamaşır makinesinde yıllardır kullanıyorum. Ne mi yapıyorum?

Bir kere evrim ve devrim niteliğindeki bu teknoloji ile enerjiyi çok az harcıyorsunuz, eser miktarda. Elektrik faturanız minimuma iniyor. CO2 emisyonu azaltımı da cabası.

Su, deterjan kullanımı yok denecek kadar az. Tasarruf sağlıyorsunuz. Çamaşırların dokusu zedelenmiyor, ilk günkü gibi hatta daha da yenilenerek çıkıyorlar. Renkli beyaz ayrımı da yok, hepsi birlikte yıkanabiliyor. Çamaşırların rengi, kokusu, dokusu o biçim yani :)

Bunlar nasıl oluyor? Önce makinanın için yerleşip çamaşırın cinsi ve  miktarına göre frekans ayarlaması yapıyorum siz buna okus pokus diyebilirsiniz. Nereden? Teknolojik boyuttan. Teknolojik boyutun Nano bölümünü üstün derece ile bitirip dünyaya geldim…ve şimdi Eko Nano Kekik teknolojisi ile sizlerleyim …

SULH’e…

İstanbul, 14.11.2012

Sayın Cumhurbaşkanım,

30 yıldır süren savaşta ölen çocuklarımız, kardeşlerimiz, ninelerimiz, dedelerimiz, bu güzel ülkenin toprağını kanları ile suladılar, sulamaktalar.

Toprak kanı emdikçe savaş naraları artmaya başladı, savaş kana doymaz oldu. Bu kan topraktan suya, sudan havaya karıştı. Döngü oldu, kan döngüsü. Yediğimiz içtiğimiz her şeyde bu döngü ile yer içer olduk, görür görmez, duyar duymaz, yaşar ama yaşamaz olduk. Böyle gelmedi ama böyle gider oldu.

Her can ve canlı kıymetlidir, azizdir.

Hayatı yaşamak herkesin hakkıdır.

Her can ve canlının yaşam hakkı vardır, korunmalı, saygı gösterilmeli ve her şeyden aziz tutulmalıdır.

Ki,

Toprağa sevgiden başka bir tohum ekmeyen Hz. Mevlana’nın da evrensel çağrısı “GEL-GEL-GEL” değil midir?

Artık zamanların sonundayız. Bu dünyadan üf olmadan, küf olmadan, kalplerimiz kanla mühürlenmeden, sevgi, barış, adalet ve kardeşlik ile kucaklaşalım.

İçimizde, kendimizde, kendimizle sulh ile olmadan  “Yurtta Sulh, Cihanda Sulh “ ilkesini hayata geçiremeyiz, geçiremiyoruz.  Dışımıza, cihana ancak kendimizde, yurdumuzda Sulh ile olduğumuzda, Sulh olduğumuzda yansıyabiliriz.

Bir vatandaş olarak bu ülkenin yöneticileri olan sizlerden talebim;

Savaşın bitmesi için elbirliği, gönül birliği oluşturmamız ve çalışmamız, çalışmamız, çalışmamız.

Sevgi, barış, adalet ve kardeşlik yolunda, bıkmadan usanmadan adım atalım, attığımız adımları sıklaştıralım.

Saygılarımla,

Hülya Özbudun

 

 

Cano Tekyürek

Bloğa, Kuş (Martı ) ve Kedi ile başladım. Köpek ile devam edip K’ları ve hayvan dostları 3’leyelim…:))

‘ 3’ün katları olsun Cansu dedim, 3 kız 3 oğlan gibi. O da ne aman Allahım, söylediklerim kabul oldu. Cansu ve ben, bir batında hem 3 kız hem de 3 oğlan anası babası  oluverdik, Tekyürek ailesi olarak. Yüreğinizle isteyin, su gibi  oluversin…:)))

Yavrular evde ekmek bekler, çalış çabala derken beraber yaşadığımız Ahmet beyle eve ekmek götürüyoruz. Daha doğrusu bundan böyle ben götüreceğim. Ekmek aslanın ağzında değil benim ağzımda, nasıl mı taşıyorum, tüm hijyen kurallarına dikkat ederek elbette…:))) 

Çandarlı’lı Cano Tekyürek ‘