İşte DNA’nız…

İşte DNA’nız…
İşte Siz!
Yeni, yepyeni bir ben mi?
Yoksa bir ben vardı benden içeri mi?
Genini Tanı Kendini Tanı A.Ş. Hayatın Sırrını gururla sunar
Genleriniz ve Siz…. Genini Tanı, Kendini Tanı.
www.gentanikentani.gen.tr
Çift sarmaldan 6’lı sarmala geçiş bilgileriniz
Soy sop ağacı
Özgen tayini
Ve daha neler neler …
Çook yeni teknolojiler ile “Genini Tanı, Kendini Tanı” tek bir tükürükle …
Neyime gerek demeyin
Beraberinde hastalıklara veda edin.

 

DNA

JİN

Güneydoğu’lu  17 yaşında Jin isimli bir genç kızın “dağdaki” yaşamını bırakarak önceki hayatına dönmeye çalışmasını anlatan, yönetmenliğini Reha Erdem’in yaptığı bir film. Henüz vizyona girmedi, geçtiğimiz ay !F İstanbul Festivali galasında seyretmiştim.

Filmde dağlar, doğa ve yaşam çarpıcı bir görsellikle anlatılmış. Müzikler çok güzel.

Jin, “dağlardan” eve dönmeye çalışır ama yaşadıkları onu dağa çıkmaya zorlar. 17 yaşında bir genç neden dağa çıkar, onu çözüm yolu olarak görür?

Bu sorunun yanıtını Bejan Matur’un “Dağın Ardına Bakmak” kitabında bulabilirsiniz. Kitabı, tüm kimliklerinizden ve yargılardan sıyrılarak okumanızı tavsiye ederim.

Dağlarda yıllarını geçirmiş olanların anlatımıyla, kimi yüreğine taş basmıştır, kimi yaşadığını hissetmek için, kimi de babasının acılarına tanıklık etmek için bu kararı vermiştir. Asıl nedenler ise kimliksizlik, yasaklı dili konuşmaları hatta konuşamamaları, aile bireylerinin nedensiz evden götürülmesi, işkence görmeleri …

Barış görüşmelerinin yürütüldüğü bu günlerde dağın ardına bakabilmek, ötesine ulaşabilmek için içimizdeki barışın gün ışığına çıkması, parlaması dileğiyle…

Sükut Altın’dır

Altın kuvet

 

“Kim demiş kediler sudan hoşlanmaz, su ile oynamaz, yıkanmaz diye. Kendime ait küvetimde, ara sıra da olsa su keyfi yapmak ardından aroma terapi ile masaj, cana can katıyor gerçekten.

Bakın bakalım sonrasında günün yorgunluğu mu kalıyor yoksa güne akış mı başlıyor?”