#DirenGülseren #DirenHasan -2

http://youtu.be/SfYlagL566k

Daha önce, Gülseren abla ve Hasan ağabeyin yaşam öyküsü ile yaşadıkları zorlukları dile getirdikleri çekimi iletmiştim.

İkinci çekimi ise ilkinden yaklaşık bir hafta sonra yaptık. Bu bölümde hem köpeklerin beslenişi hem de HAYTAP’tan (Hayvan Hakları Federasyonu) gelen yetkili ile konuşmalar yer alıyor. Bazen bize uzak da olsalar, çevremizde çok farklı kişileri ve hayatları gözlemliyor, kimi zaman da içinde buluyoruz kendimizi. Gülseren abla ve Hasan ağabey de, farklı yaşamlarıyla, yapmak istediklerini gönüllerince yaparlar umarım.


Söz Gümüş’se – 9

İKİ RESİM ARASINDAKİ 7 FARK

Bak şimdi Hülya ablanın yaptığına, o kadar zaman geçmiş fark olmasın mı yani…
Biiir… O zaman bir aylıktım şimdi on biiir aylık, bııırrr
İkiiii… Haliyle dişlerim, tırnaklarım daha güçlü, deler geçer cinsinden, denemek isteyen?
Üüüç… Boy postan söz etmeye gerek var mı, her şey ortada, görebilene elbette.
Dööört…Kız arkadaş, best model of 2013’te derece alınca, haliyle…
Beeeş…Ayağını yorganına göre uzat mı dediniz, hadi canım.
Altııı…Eskiden yattığım yer vardı, artık her yer benim nerde akşam orada sabah.
Yediii… Kedi eti yediii. Öteler beriler, görünenin ardındaki görünmeyenler için sizi hayallerinizle baş başa bırakıyoruuum.

Gümüş Gümüş- 3

#DirenGülseren #DirenHasan

Hayatlarını hayvanlara adamış iki insanın, Gülseren abla ve Hasan ağabeyin yaşam öyküsü…Sayıları 150 -170 arasında olan sokak köpeklerini dar imkanlarına, lokantalardan topladıkları artıklarla, marketlerden aldıkları malzemelerle yemek yaparak besledikleri, bütün bunların sonucunda mahallelerinde dövüldükleri, istenmeyen her türlü hakarete maruz kalan ama bütün bunlara rağmen hayvanseverliğin ötesinde sevgilerinden gelen direnişleri ve adanmış hayatlar…

Aslında Gülseren ablayı ve Hasan ağabeyi bir belgeselde anlatmak istiyordum ancak o kadar bunalmışlar ki Veteriner Burcu hanımla yalnız olmadıklarını göstermek için acele evlerine gittik. Çekim yapıp hemen yayınlamak istedim. Hatta komşular niye çekiyorsunuz diye sordular, Burcu hanım da televizyon için dedi ! Belli olmaz tabi,  belki birileri televizyona da çeker.

#DirenGülseren #DirenHasan

Gezi Park’ından Anılar

Taksim Gezi Parkındaydım…
İlk defa 6 Haziran’da gittiğimde ayrılmak istemedim. 9 Haziran’da yine oradaydım. Bütünün muradı, ışığın doğası ile sevgi, sevgi, sevgi ile diyerek dolaştım.
Gezi Parkında taptaze, değiştiren, dönüştüren, sevgi ile kucaklayan, birleştiren, zeki, neşeli harika bir enerji vardı. Çocukların, gençlerin enerjisi. Korkusuzluğun, saflığın enerjisi. Yani çapulcuların…
Başbakanın dayatmaları ile görevli Anadolu Genetik Bütünlüğü harekete geçti. Kitleler birleşti, tek yürek, tek vücut oldu. Bize bizi fark ettirdiği, beraberliğe ittiği bu zor görevinden dolayı kendisine teşekkür ederim.
Değişim dönüşüm enerjisi dalga dalga Gezi parkından dünyaya yayılmaya başladı. Vicdanlar hareketlendi. Durdurulamayacak bir değişim bu, özlediğimiz, düşlediğimiz.
O çocukların saf enerjileri dünyayı dönüştürecek, karanlık yerini aydınlığa bırakacak, inanıyorum…
Bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine…Hoşgeldiniz direnişe…
“Her Yer Taksim , Her Yer Direniş”